Aanvullend pensioen in de bouwsector – Belangrijke deadlines voor werkgevers

8 september 2025

Vanaf 1 januari 2026 wordt een solidariteitsluik toegevoegd aan het sectorale aanvullend pensioen voor werknemers in PC 200 die actief zijn in de bouwsector. Als werkgever is het belangrijk om nu actie te ondernemen om verrassingen te vermijden.

💼 Van aanvullend pensioen naar sociaal plan

Sinds 2023 bestaat er al een sectorpensioen voor werknemers in de bouw. Vanaf 2024 worden bijdragen geïnd via de RSZ ten belope van 1,10% van het referentieloon. In 2026 stijgt deze bijdrage naar 1,80%, door de invoering van het solidariteitsluik.

Wat dit betekent:

  • Pensioenopbouw tijdens gelijkgestelde periodes zoals ziekte of moederschapsverlof

  • Rente bij inkomensverlies na overlijden van een actieve aangeslotene

❗Eigen pensioenplan? Herbekijk uw situatie

Bedrijven met een eigen pensioenplan konden zich sinds 2023 buiten het toepassingsgebied verklaren, mits een gelijkwaardigheidstest via een actuarieel attest.

Met de verhoging van de bijdrage is een herbeoordeling van die gelijkwaardigheid vereist. Wilt u buiten het toepassingsgebied blijven? Dan moet u voor 15 september 2025 een nieuwe verklaring en een nieuw attest indienen.

📮 Praktisch: zo blijft u buiten het sectorplan

  1. Haal de benodigde documenten op via Pensio B.

  2. Stuur uw volledige dossier naar:
    Constructiv – fbzp-fsep
    Koningsstraat 132 bus 3
    1000 Brussel

Hulp nodig? Neem contact op met uw adviseur.

  • Collectieve arbeidsovereenkomst van 13 maart 2025, geregistreerd onder nummer 192.922 (nog niet neergelegd in het Belgisch Staatsblad)
  • Pensio B

Bronnen

Aanvullend pensioen in de bouwsector – Belangrijke deadlines voor werkgevers

Recente artikelen

Blijf op de hoogte door ons nieuws te volgen.

Wilt u ons nieuws in uw inbox ontvangen?